Методична копілочка



ОСОБЛИВОСТІ ВИКЛАДАННЯ  ОСНОВ ЗДОРОВ’Я В УМОВАХ МОДЕРНІЗАЦІЇ СУЧАСНОЇ  ОСВІТИ






Мета: Дати поняття про здоров’я, викликати інтерес допредмету «Основи здоров’я». Сформувати у дітей прагнення до збереження власногоздоров’я, створити доброзичливу навчальну атмосферу.

Оцінювання на уроках-тренінгах

Гігієна порожнини рота. Основи здоров'я, 4 клас

Конспект уроку
Мета: розширити уявлення учнів про групи зубів; пояснити негативний вплив шкідливих звичок на стан зубів і прикус; вчити уч­нів виконувати правила догляду за зубами; виховувати відповідальне ставлення до власного здоров'я.
Хід уроку
Проблемні запитання
Учитель. Який вигляд мають зуби здорової людини?
Що слід робити задля здоров'я зубів?
Як ви вважаєте, чи потрібно взагалі стежити за станом рото- вої порожнини?
Робота за підручником (С. 19-20)
Розгляньте малюнки на с. 19.
Що означає словосполучення нормальний прикус?
Який вигляд мають ясна здорової дитини?
Який вигляд має язик здорової людини?
Що треба робити, щоб не виникли порушення прикусу?
Чому не можна гризти ручки й олівці?
Чому не можна смоктати пальці?
Чому не можна закушувати губи?
Чому не можна дихати ротом?
Чому не можна спиратися щокою на руку?
Чому не можна спати на одному боці з рукою під щокою?
Чому не можна горбитися під час сидіння й ходьби?
Чому дуже важливо для збереження здоров'я стежити за свої- ми зубами?
Хто такий стоматолог?
Скільки разів на рік необхідно відвідувати стоматолога?
Які правила догляду за ротовою порожниною вам відомі?
Як потрібно чистити зуби?
Як потрібно чистити щічну поверхню зубів на верхній щелепі? на нижній щелепі?
Як потрібно чистити піднебінну та язикову поверхні зубів?
Як потрібно чистити жувальну поверхню верхніх і нижніх зубів?
Що треба робити наприкінці чищення? (Робити «підмітальні» рухи по всіх зубах, захоплюючи ясна, спочатку на верхній, потім на нижній щелепі зліва направо.)
Скільки разів на день треба чистити зуби?
Коли треба чистити зуби?
Як дбати про зубну щітку?
Що використовують для звільнення міжзубних проміжків від залишків їжі?
Чому треба споліскувати рот після кожного прийому їжі?
Чим можна скористатися, якщо немає можливості почистити зуби?
Фізкультхвилинка
Вправа на зняття агресивності «Два барани» Діти по двоє стають один навпроти одного, тулуб нахилено впе­ред, долонями й лобами упираються один в одного. Задача — протистояти натиску і, не зрушуючи з місця, тиснути на іншого. Хто зрушив — програв.
Робота в зошиті (С. 8, № 2)
Тест «Так чи ні?» Вибери правильну відповідь.
Найпоширеніша хвороба зубів називається:
а)         карієс;
б)         кір.
Зуби потрібно чистити:
а)         уранці;
б)         уранці і ввечері;
в)         один раз на тиждень.
Зубну щітку після чищення зубів потрібно:
а)         промити водою з милом для дезінфекції;
б)         нічого з нею не робити.
Чи потрібно прополоскати рот після вживання їжі?
а)         Ні;
б)         так.
Підсумок уроку
Коли у вас виріс перший постійний зуб?
Скільки у вас постійних зубів?
Чи нормальний у вас прикус?
Які шкідливі звички негативно впливають на стан зубів і при­кус?
Які правила догляду за зубами ви виконуєте?
Хто лікує зуби?
Що ви знаєте про зубну щітку та зубні пасти

 Робота творчої групи вчителів початкових класів

Виступ з темою " Актуальність профілактики неінфекційних захворювань серед дітей та молоді"


Виступ на РМО вчителів природничого напрямку :"Як створити свій сайт"





Немає коментарів:

Дописати коментар